150 Gentse huisartsen scherpen expertise rond obesitaszorg aan

De aanpak van obesitas in de huisartsenpraktijk staat niet stil. Door nieuwe wetenschappelijke inzichten en veranderende wetgeving rond medicatie is er meer dan ooit nood aan afstemming. Om Gentse huisartsen hierin te ondersteunen, organiseerde de HVG in februari twee webinars. De opkomst van 150 collega’s onderstreept hoe actueel dit thema leeft in onze Gentse praktijken.

Focus op de praktijk: van inschatting tot opvolging

Tijdens de eerste sessie stond de concrete aanpak in de spreekkamer centraal. Eetexpert lichtte toe hoe je met het Edmonton Obesity Staging System (EOSS) een realistische inschatting maakt van de ernst en risico's bij je patiënt. De focus lag hierbij op de regierol van de huisarts: hoe start je een traject op en waar moet je op letten bij de opvolging op lange termijn?

Herbekijk de opname

Download de presentatie

Een helder kader voor de Gentse regio

In de tweede sessie sloegen we de brug naar de ziekenhuizen. De endocrinologen van de vier Gentse ziekenhuizen gaven uitleg over hun multidisciplinaire zorgtrajecten. Er was daarbij veel ruimte voor de praktische kant van de zaak: wanneer verwijs je door en wat zijn de huidige regels voor het voorschrijven van GLP-1-analogen zoals Ozempic, Wegovy en Mounjaro? Deze sessie zorgde voor broodnodige duidelijkheid over de afstemming tussen de eerste en tweede lijn.

Herbekijk de opname

Download de presentatie

Terug naar nieuwsoverzicht